biologiczne-oczyszczalnie-sciekow-4

Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie ścieków
1 vote, 1.00 avg. rating (46% score)

biologiczne-oczyszczalnie-sciekow-4Biologiczne oczyszczalnie ścieków obecnie niezwykle zyskują na popularności. Z takiej formy korzystają obecnie nie tylko duże firmy i zakłady przemysłowe, ale także duża liczba odbiorców indywidualnych.

Co przemawia za tym, aby zdecydować się biologiczne oczyszczalnie ścieków?
Przede wszystkim fakt, że wykorzystują one naturalne organizmy do rozkładu substancji organicznych w ściekach (i są naprawdę szeroko stosowane na całym świecie). Tradycyjne polegały przede wszystkim na zastosowaniu procesów mechanicznych lub chemicznych. Biologiczne oczyszczalnie postawiły na zastosowanie bakterii, dla których produkowane przez nas odpady mogą stanowić naturalny pokarm. Im więcej bakterii tym proces przebiega skuteczniej.

Biologiczne oczyszczanie ścieków jest często stosowane jako wtórny proces, co oznacza, że stosuje się go w celu usunięcia pozostałego materiału po obróbce podstawowej.

Oczyszczalnie tego typu uruchamiają procesy oparte o bakterie tlenowe lub beztlenowe.
Urządzenie, które jest montowane może zawierać rozproszone systemy napowietrzania lub mechaniczne aeratory powierzchniowe.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków to gwarancja optymalnego działania, minimalne koszty poniesione na konserwację oraz ochrona środowiska.

Inne wpisy o architekturze oraz nieruchomościach:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top